771098-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Hämtning av fettavskiljarslam
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hämtning av fettavskiljarslam
Beskrivning: Upphandling av entreprenör för hämtning av fettavskiljarslam i Danderyds kommun. Omfattar insamling av avfall under kommunalt insamlingsansvar till vilket räknas slam från fettavskiljare från restauranger, skolkök, snabbmatställen och liknande. Detaljerad beskrivning av upphandlingens omfattning framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: TN 2024/0583
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Hämtning av fettavskiljarslam