77115-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopediska operationer/behandling
Referensnummer: RS/222492
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
ortopediska operationer
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Axeloperationer - öppenvård
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121280 Ögonsjukvård, hudsjukvård eller ortopedisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fotoperationer
Del nr: 2
Handoperationer
Del nr: 3
Höftoperationer
Del nr: 4
Knäledsoperationer
Del nr: 5
Axeloperationer - slutenvård
Del nr: 6
Artroskopiska knäoperationer
Del nr: 7