See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillfälliga trafikanordningar
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för uppdrag, avseende upprättande av tillfälliga trafikanordningsplaner för arbeten i gatu-, väg- och spårmiljö efter avrop, samt inhyrning och uppsättning av tillfälliga trafikanordningar i samma miljö.
Intern identifierare: SMF-2024-02053
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34923000 Vägtrafikledningsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34920000 Vägutrustning, 34928000 Vägtillbehör, 45233140 Vägarbeten, 45233293 Montering av vägutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000