See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elektronisk underskrift
Beskrivning: Jönköping Energi AB inbjuder intresserade leverantörer att ansöka om att få lämna anbud gällande upphandling av elektronisk underskrift. Syftet med att upphandla en molntjänst för elektronisk underskrift är att skapa struktur, förenkla och effektivisera avtalsflöden mot extern part samt interna avtalsflöden. Upphandlingen ska resultera i ett avtal med en leverantör för en avtalsperiod om 4 år. Avtalet omfattar ett funktionellt totalansvar för hela tjänstleveransen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89492:Lot:1