771560-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sopsäckar och soppåsar av polyeten – Pappers och plastvaror SLL760
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPappers och plastvaror SLL760
BeskrivningUpphandling ramavtal gällande Pappers- och plastvaror för Region Stockholm och Gotland
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118624:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33770000 Sanitetspapper, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
Optioner
Beskrivning av alternativenMöjlighet att förlänga avtal med två år