Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flerskiktspåsar
Referensnummer: A525.067/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18937100 Förvaringspåsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för leverans av flerskiktspåsar med primär användning för förvaring av beslagtagna droger.
Upphandlingen genomförs också på uppdrag av Tullverket, org.nr 202100-0969.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35121400 Säkerhetspåsar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ett ramavtal för leverans av flerskiktspåsar med primär användning för förvaring av beslagtagna droger. Ramavtalet ska säkerställa Polismyndighetens behov nationellt och omfattar leverans av flerskiktspåsar i form av svetsbar materialförvaringspåse samt blixtlåspåse. Målet är att förse verksamheten med varor av tillräcklig kvalitet för ändamålet.