771723-2023 - ResultatSverige-Motala: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS Projektering Mjölby och Motala
Referensnummer: UH-2023-36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande upphandling av ramavtal för tekniska konsulttjänster inom område VVS Projektering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen