2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inbjudan till leverantörsträff inför upphandling av Kem produkter för vård och personlig hygien
Beskrivning: Västra Götalandsregionen bjuder in till leverantörsträff inför kommande upphandling av Kemtekniska produkter för vård och personlig hygien. Ingående produktområden är desinfektionsprodukter, rengöring av hud och hår, återfuktande lotion/salva mm, ögondusch, nagellacksborttagningsmedel samt hållare till produkter inom området. Syftet med leverantörsträffen är att man som leverantör av angivna produkter får möjlighet att visa sitt sortiment.
Intern identifierare: RS 2024-00657
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 33631600 Antiseptika och desinfektionsmedel, 33700000 Hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000