771843-2024 - Resultat
Sverige – Reagens och kontrastmedel – Reagens och förbrukningsmaterial till GSP-instrument
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelReagens och förbrukningsmaterial till GSP-instrument
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för leverans av reagens, kalibratorer och övriga förbrukningsvaror för analys av 17-hydroxyprogesteron och thyroideastimulernade hormon (TSH) på Revvity Genomic Screening Processor. Karolinska avser att teckna ett ramavtal för leverans med en leverantör.
Intern identifierareK 2024-0616
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33696000 Reagens och kontrastmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33696500 Laboratoriereagenser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del (1)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation (2)
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsutvärdering (2)