Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handhållna försäljningsenheter
Referensnummer: D-nr 1-1629-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30213500 Handdatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
Leverans av bärbara försäljningsutrustningar baserad på kommersiellt tillgängliga enheter för Västtrafiks ombordpersonal.
Utveckling av Centralsystem och applikationsprogramvara.
Funktionell vidareutveckling av centralsystem och applikationsprogramvara under avtalstiden.
Drift och support av lösningen i form av tjänst, (SaaS).
Försörja Västtrafik med utrustningar som uppfyller ställda krav i tillräckligt antal under hela avtalstiden..
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30123100 Maskiner för biljettkontroll, 30144200 Biljettmaskiner, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231320 Pekskärmar, 48110000 Programvara för kassasystem, 72212110 Programvaruutvecklingstjänster för kassasystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utveckling av centralsystem och applikationsprogramvara.