See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vimarhem AB
Beskrivning: Upphandling av Vimarhems företags- och fastighetsförsäkringar
Intern identifierare: Företags- och fastighetsförsäkringar
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66515200 Sakförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option på att förlänga avtalet 1+1 år