77215-2017 - ÄndringSverige-Vänersborg: Finansiella konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster Ekonomi.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79412000 Finansiella konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder Er att lämna anbud avseende konsulttjänster inom ekonomistyrning, utredning, redovisning och skatter samt finansiell rådgivning fördelat på 2 anbudsområden.
Avtalet planeras gälla två (2) år från och med den 1.8.2017 med möjlighet till förlängning upp till 24 månader.
Anbud kan lämnas på hela eller delar av upphandlingen.