2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hydraulisk räddningsutrustning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för hydraulisk räddningsutrustning. Ramavtalet avser köp och leverans av hydraulisk räddningsutrustning. Leverantören ska även tillhandahålla utbildning och service av köpta produkter samt kunna leverera reservdelar eller ersättningsdelar. Avtal tecknas med en leverantör.
Intern identifierare: 24/144
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del