772203-2023 - ResultatSverige-Linköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för detaljplan
Referensnummer: UH-2023-73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal konsulttjänster för detaljplan inom området Linköpings kommun.
Ramavtal tecknas med högst 5 rangordnade konsulter, förutsatt att minst 5 anbudsgivare uppfyller kvalificeringskraven.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen