2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal MKB
Beskrivning: Upphandling av ramavtal av konsulttjänster inom miljökonsekvensbeskrivningar (MKB) inom Nordion Energikoncernens verksamheter.
Intern identifierare: 24/5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90711000 Miljökonsekvensbedömning utom för byggprojekt
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000