772346-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning – CF, Centrala fördelningsstationen - Ny krafttransformator T1 och T2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelCF, Centrala fördelningsstationen - Ny krafttransformator T1 och T2
BeskrivningUppdraget omfattar leverans och uppställning inomhus av två (2) styck 100MVA 140/46 kV ONAN krafttransformatorer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103614:Lot:1