772523-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undervisning och utbildning – Vuxenutbildning distans Grundläggande & Gymnasial
Meddelande om upphandling – förenklat system - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVuxenutbildning distans Grundläggande & Gymnasial
BeskrivningUpphandlingen omfattar vuxenutbildning som genomförs på distans för grundläggande och gymnasial behörighet.
Intern identifierareIKS2025/37
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken?
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVuxenutbildning distans Grundläggande & Gymnasial