2. Förfarande
Förfarande
Titel: Affärssystem
Beskrivning: Upphandlingen avser anskaffning och införande av ett affärssystem som ska stödja LFV i att bedriva sin verksamhet på ett effektivt, transparent och ändamålsenligt sätt. Affärssystemet planeras omfatta följande funktionalitet: Ekonomi Inköp och E-handel Arbetsflöde Projekt Tidsregistrering Dokumentarkiv Service och underhåll Följande funktionalitet planeras vara optioner: Budget och prognos (planering och uppföljning) Lager och logistik Koncernkonsolidering
Intern identifierare: Ä-2025-024817
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48442000 Programvara för finansiella system, 48451000 Programvara för affärsresursplanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48442000 Programvara för finansiella system, 48451000 Programvara för affärsresursplanering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: (1)
Intern identifierare: 1809817-1
Huvudklassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer