2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare Videosystem Region Väst och Syd
Beskrivning: I uppdraget ingår att bistå projektledaren med löpande administrativ hjälp, byggledning, planering, ta fram installationsunderlag, besiktningar av videosystem anläggningar, hantera implementering av S-VMX (video management) och delta samt driva arbete med drift och underhåll. I rollen ingår också att delta och leda drift-/byggmöten med leverantörer.
Intern identifierare: KOM-417547
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Byggledare Videosystem Region Väst och Syd