2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av IT-strateg
Beskrivning: IT-avdelningen är i behov av en kvalificerad konsult för att bistå samt avlasta IT-chefen och övriga medarbetare inom IT-avdelningen inom ett flertal uppdragsområden inom IT-styrning och IT-verksamhet. Uppdraget ska gälla i 6 månader, med möjlighet att förlänga i upp till maximalt 3 år. Omfattningen är cirka 24 timmar per vecka.
Intern identifierare: 23/231
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras om anbudsgivare önskar att lämna bevis på avsnitt 3 - Krav på leverantören direkt vid anbudstillfället. Läs mer i avsnitt 2.2.1. Del Egenförsäkran (ESPD) ska då INTE besvaras.
Ytterligare klassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster