See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshantering
Beskrivning: Målet för denna upphandling har varit att Riksdagsförvaltningen och Riksdagens ombudsmän (JO) tecknar var sitt ramavtal med en leverantör avseende avfallshantering (hämtning/ tömning och omhändertagande av fraktioner) samt hyra av kärl.
Intern identifierare: 944-2024/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Målet för denna upphandling är att Riksdagsförvaltningen och Riksdagens ombudsmän (JO) tecknar var sitt ramavtal med en leverantör avseende avfallshantering (hämtning/ tömning och omhändertagande av fraktioner) samt hyra av kärl.
Intern identifierare: Avfallshantering