2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hämtning och tömning av källsorterat återvinningsmaterial, smittförande, skärande och stickande avfall
Beskrivning: Entreprenaden omfattar att från Skellefteå kommuns fastigheters soprum eller hämtningsställen, hämta olika fraktioner källsorterat återvinningsmaterial. Materialet är sådant som lyder under producentansvar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hämtning och tömning av källsorterat återvinningsmaterial
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87932:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport