2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI/Extern remiss Lärplattform
Beskrivning: Detta är endast en förfrågan för insamling av information, inför kommande upphandlingar av lärplattform där inriktningen kommer vara att få en gemensam lösning för samtliga skolformer. Observera att detta inte är en annonserad upphandling och således ska inga anbud eller offerter skickas in.
Intern identifierare: BUN/2023:1210
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48931000 Programvara för utbildning