77297-2021 - KonkurrensutsättningSverige-JÖNKÖPING: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: 17/379
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för flyttjänster samt magasinering.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende flytt- och magasineringstjänster
Omfattning
Uppdragen är av varierande storlek och innefattar bl.a. flyttning och transport av kontorsinventarier och bohag mellan en eller flera avsändar- och mottagaradresser inklusive lastning och lossning på respektive plats. I vissa fall efterfrågas även magasineringstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63110000 Godshantering, 63122000 Magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen