2. Förfarande
Förfarande
Titel: Redovisingstjänster
Beskrivning: Stiftelsen Tjolöholm upphandlar redovisningstjänster med tillhörande ekonomifrågor så som exempelvis, men inte uteslutande upprättande av årsbokslut, årsredovisningar, deklarationer samt diverse bokföringstjänster. Omfattningen är ca 75 timmar i månaden och varierar över tid. Angiven volym är inte garanterad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79211000 Redovisning, 79211100 Bokföring, 79211110 Lönehantering, 79211200 Sammanställning av bokslut
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001