See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter
Beskrivning: Sorsele kommun upphandlar Tekniska konsulter för anbudsinlämning enligt de annonserade upphandlingsdokumenten. Välkommen in med ert anbud.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Huvudgrupp 1 Byggnadsarkitekt/ingenjör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80228:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Huvudgrupp 2 Landskapsarkitekt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80228:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Huvudgrupp 3 Mark/Anläggning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80228:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Huvudgrupp 4 VVS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80228:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Huvudgrupp 5 El
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80228:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Huvudgrupp 6 Planläggning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80228:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Del 7 Fiberanläggning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80228:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Del 8 Vatten och avlopp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80228:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Del 9 Exploatering och lantmäteri
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80228:Lot:9