See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunal vuxenutbildning på grundläggande och gymnasial nivå - distansundervisning
Beskrivning: Denna upphandling gäller kommunal vuxenutbildning på grundläggande och gymnasial nivå inom studieformen distans . I upphandlingen ingår inte kommunal vuxenutbildning i svenska för invandrare. Utbildningen på grundläggande nivå motsvarar den utbildning som ges i grundskolan. Utbildningen på gymnasial nivå motsvarar den utbildning som ges i gymnasieskolan.
Intern identifierare: GYVF-2023-2690
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) och de regler som gäller för upphandling enligt 19 kap. Annonspliktiga upphandlingar under tröskelvärdena och annonspliktiga upphandlingar enligt bilaga 2.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del