77311-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Torsby: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster Torsby kommun
Referensnummer: KST2021/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar koncernkontosystem och andra finansiella tjänster för Torsby kommun (org.nr. 212000-1777) samt kommunens bolag.
Kommunens bolag
§ Torsby Bostäder AB (org.nr. 556526-9387)
§ Torsby Flygplats AB (org.nr. 556526-9353)
§ Torsby Förvaltnings AB (org.nr. 556526-9379)
Upphandlingen av banktjänster omfattar följande områden:
§ Koncernkonto
§ Internetbank
§ Löneförmedling och lönespecifikationer
§ Betalningsförmedling
§ Elektroniska tjänster
§ Utbetalning av försörjningsstöd och inackorderingsbidrag
§ Kortinlösen
§ Betalkort
§ Kontantsmarta lösningar
§ Service och tillgänglighet
Upphandlingen omfattar inte:
§ Kontanthantering
§ Kortterminaler
§ Inköpskort
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66100000 Bank- och investeringstjänster, 66110000 Banktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen