See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av flygplan och pilot för flygfotografering inom BFP 2024
Beskrivning: Upphandlingen ska täcka Lantmäteriets behov av att hyra två flygplan med piloter för flygfotografering inom Lantmäteriets nationella bildförsörjningsprogram (BFP). Planen ska utrustas med Lantmäteriets flygbildskameror som kommer att opereras av Lantmäteriets operatörer/flygfotografer.
Intern identifierare: LM2023/063848
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60445000 Flygtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000