2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anbudsinbjudan IT-partner
Beskrivning: Helsingborgshem söker en strategisk, långsiktig och stabil partner inom området för IT-leveranser. Det kommer att avse både tjänster, produkter och tillbehör. Den framtida partnern ska kunna stötta oss i den fortsatta utvecklingen av IT-leveransen, vara proaktiv och föreslå alternativa lösningar för att sänka kostnader, förbättra kvaliteten och öka tillgängligheten i vardagen. Se mer information i bifogade dokument.
Intern identifierare: 23/64
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 22456000 Licenser, 30200000 Datorer och datamateriel, 32250000 Mobiltelefoner, 51610000 Installation av datorer och databehandlingsutrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 72500000 Datortjänster, 72590000 Professionella datorrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se beskrivning i underlag.