773550-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markanläggning – Upphandling av ett ett enskilt byggprojekt - Oldmästaren Mark
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av ett ett enskilt byggprojekt - Oldmästaren Mark
BeskrivningEntreprenaden omfattar markentreprenad för nybyggnad av 4 st. bo-stadshus i Nockebyhov.
Intern identifierareFB 2023/1462
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45232451 Dränerings- och markanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av ett ett enskilt byggprojekt - Oldmästaren Mark