773658-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Renovering av byggnader – Krällinge 1 Klimatskalsåtgärder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKrällinge 1 Klimatskalsåtgärder
BeskrivningProjektet omfattar renovering av kv. Krällinge 1, Tensta. Arbetena kommer att utföras med kvarboende hyresgäster. Projektet kommer att utföras i 2 etapper.
Intern identifierareFB 2023/1442
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKrällinge 1 Klimatskalsåtgärder