773711-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – High flux X-ray source with a liquid metal anode
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHigh flux X-ray source with a liquid metal anode
BeskrivningAt the department for medical radiation physics, we are developing our x-ray microscopy lab, in the direction of fast high-resolution micro-tomography. For this purpose, we seek a high flux X-ray source with a liquid metal anode.
Intern identifierareV 2023/2938
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000