See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Däck och däckservice
Beskrivning: Ramavtal med en leverantör som kan tillgodose VafabMiljös löpande behov under avtalsperioden med däck och däcktjänster såsom däckskifte, tvätt, däckhotell, inköp av nya däck, fälgar samt tillkommande tjänster.
Intern identifierare: 2022/439-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Däck
Huvudklassificering (cpv): 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
Ytterligare klassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för däck och däckservice. Takvärdet är 12000000 SEK.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Egenförsäkran