2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal byggprojekt
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal för projekt (entreprenader) samt löpande installations-, service- och reparationsarbeten, i partnering, inom Region Jämtland Härjedalens geografiska verksamhetsområde
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117268:Lot:1