77385-2019 - ResultatSverige-Borås: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster inom kommunikation
Referensnummer: 18/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Objekt och omfattning
Upphandlingen omfattar bemanningstjänster inom kommunikation för att täcka temporära personalbehov inom främst följande befattningar:
Innehållsproducent
Digital kommunikation och formgivning
Skribent/journalist, redaktör
För intern och/eller extern kommunikation
Kommunikationsplanering, budskapsformulering, rådgivning
Projektledning kommunikationsprojekt
Uppdragens omfattning varierar i tid, men kan sträcka sig över en längre tidsperiod.
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
Ramavtalet är att betrakta som ett komplement till den egna verksamheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79610000 Personalförmedling, 79822500 Grafisk formgivning, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen