See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elrullstolar - länsgemensam
Beskrivning: Upphandling av elrullstolar för 12 kommuner i Kalmar län.
Intern identifierare: U-099-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Scooter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Vårdarmanövrerad bakhjulsdriven elrullstol
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Mitthjulsdriven elrullstol bas
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Framhjulsdriven elrullstol avancerad
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Bakhjulsdriven elrullstol
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Framhjulsdriven elrullstol bas
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Mitthjulsdriven elrullstol avancerad
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Brukarstyrt drivaggregat med manuellt styre
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Drivaggregat med vårdarstyrning för manuella rullstolar
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Drivhjul med elektrisk framdrivning för manuella rullstolar som körs av brukare genom drivringarna
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Brukarmanövrerat drivaggregat med kontinuerlig drivning