2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fiberutbyggnad
Beskrivning: Kinda kommun bjuder in till upphandling enligt ABT04 för utbyggnation av det kommunala fibernätet i totalentreprenad. Upphandlingen är ett ramavtal och gäller både schaktning, blåsning, installation, projektering och projektledning. Upphandlingsområdet är hela Kinda kommun.
Intern identifierare: 23/21
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51300000 Installation av kommunikationsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32200000 Överföringsutrustning för radiotelefoni, radiotelegrafi, radiosändning och television, 32562000 Optiska fiberkablar, 45112000 Grävning och schaktning, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45314320 Installation av datakablar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000