774033-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Vacuum Insert for the FREIA Laboratory
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVacuum Insert for the FREIA Laboratory
BeskrivningThe equipment to be procured is a "Vacuum insert", which is needed to test superconducting cavities with a helium jacket.
Intern identifierareUH 2024/27
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 73100000 Forskning och experimentell utveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVacuum Insert for the FREIA Laboratory