2. Förfarande
Förfarande
Titel: Visitorcenter/Turistinformation
Beskrivning: Lycksele kommun upphandlar drift och utförande av Visitorcenter (turistinformation) och destinationsutveckling. Leverantören ska tillhandahålla en fysisk lokal i Lycksele tätort som fungerar som ett turistinformation med personlig service under sommartid. Uppdraget innefattar även hantering av digitala kanaler, infopoints i kommunen, samt utveckling av Lycksele som besöksdestination året runt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63513000 Turistinformation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96503:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer