774066-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – För upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad, RV 66 U länsgräns Smedjebacken, mötesseparerad väg, etapp 1 Söderbärke-Oti inom Smedjebacken och Fagersta kommuner i Dalarnas och Västmanlands län
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFör upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad, RV 66 U länsgräns Smedjebacken, mötesseparerad väg, etapp 1 Söderbärke-Oti inom Smedjebacken och Fagersta kommuner i Dalarnas och Västmanlands län
BeskrivningFramtagning av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad av 20 km mötesseparerad väg med viltstängsel sträckan Oti-Söderbärke. Projektet medför bland annat två nya cirkulationsplatser och två GC-portar, ett antal nya korsningar samt ett antal nya anslutningsvägar.
Intern identifierareKOM-408046
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningFramtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad av 20 km mötesseparerad väg med viltstängsel sträckan Oti-Söderbärke. Projektet medför bland annat två nya cirkulationsplatser och två GC-portar, ett antal nya korsningar samt ett antal nya anslutningsvägar.
Intern identifierareFör upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad, RV 66 U länsgräns Smedjebacken, mötesseparerad väg, etapp 1 Söderbärke-Oti inom Smedjebacken och Fagersta kommuner i Dalarnas och Västmanlands län