2. Förfarande
Förfarande
Titel: Microsoft SA
Beskrivning: Avrop från Addas ramavtal Programvaror och molntjänster 2019 (Projektnummer 10467). Avropet avser livscykelhantering inklusive licensrevisioner av Microsoftlicenser, samt övrig software asset management av dessa.
Intern identifierare: 23/02116
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall Upphandlingsdokument - Ramavtal tjänster, öv.