774193-2025 - Resultat
Sverige – Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar – Aktuarietjänst
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAktuarietjänst
BeskrivningS:t Eriksförsäkrings AB, Försäkrings AB Göta Lejon och Svenska kommunförsäkrings AB har behov av aktuarie (auktuariefunktion). S:t Eriksförsäkrings AB administrerar och organiserar upphandlingen.
Intern identifierareSE 2024/21
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66519000 Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAktuarietjänst