Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18110000 Arbetskläder för män, 18141000 Arbetshandskar, 18142000 Säkerhetsvisir, 18143000 Skyddskläder, 18200000 Ytterkläder, 18221000 Regnkläder, 18234000 Byxor, 18235300 Sweatshirts, 18235400 Västar, 18331000 T-tröjor, 18800000 Skodon, 18831000 Skor med stålhätta, 35113430 Säkerhetsvästar, 35113440 Reflekterande västar
Leveransplats
Del av land (NUTS): Skåne län (SE224)
Land: Sverige
Kompletterande information: -