2. Förfarande
Förfarande
Titel: Uppsökande verksamhet till personer med varaktigt behov av omfattande vård- och omsorgsinsatser i Stockholms län
Beskrivning: Upphandlingen avser uppsökande verksamhet till personer med varaktigt behov av omfattande vård- och omsorgsinsatser, i Stockholms län, i enlighet med regionens ansvar enligt tandvårdslagen (1985:125). Uppdraget omfattar munhälsobedömning (”MHB”) och munvårdsutbildning (”MVU”).
Intern identifierare: PVN 2023-0240
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se anbudsinfordran
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85131000 Tandläkarvård, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000