2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Västerås stad inbjuder till att ansöka om att lämna anbud i upphandling av ett nytt Ekonomisystem. Systemet ska tillhandahållas som en SaaS-tjänst inkluderande nyttjanderätt, implementation, drift, support, underhåll och löpande utveckling.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98738:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48443000 Programvara för redovisning, 48444000 Redovisningssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Det finns optioner för moduler och konsult/konfigurationsstöd.