774375-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Upphandling systemstöd för budget och prognos samt tjänsteplanering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling systemstöd för budget och prognos samt tjänsteplanering
BeskrivningKTH ska upphandla IT-system för hantering av budget och prognos samt för tjänsteplanering.
Intern identifierareV-2024-0866
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000