774462-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – E22 Skåneexpressen hållplatser Kristianstad-Malmö
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: E22 Skåneexpressen hållplatser Kristianstad-Malmö
Beskrivning: Utförandeentreprenad avseende hållplatser Kristianstad-Malmö.
Intern identifierare: KOM-416634
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: E22 Skåneexpressen hållplatser Kristianstad-Malmö