2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal projekterings- och byggledning samt besiktning
Beskrivning: Båstads kommun bjuder in till att lämna anbud för upphandlingen projekterings- och byggledning, entreprenadbesiktningar samt närliggande tekniska konsulttjänster vid bygg- respektive anläggningsprojekt inom Båstads kommun. Kompetensområdena omfattar konsulttjänster för att säkerställa ett effektivt projektgenomförande över processens samtliga skeden – från idé till förvaltning
Intern identifierare: 24/17
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000