See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sängar för hemsjukvård och tillbehör
Beskrivning: Upphandlande myndigheter inbjuder er härmed att inkomma med anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar ett ramavtal avseende sängar för hemsjukvård och tillbehör, för löpande avrop under avtalstiden. Upphandlande myndigheter är Region Västerbotten, Norrbotten och Jämtland-Härjedalen, och Skellefteå kommun. Upphandlingen administreras av upphandlingsenheten vid Region Västerbotten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 181210 Säng för vård och omsorg, vuxen, Skellefteå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89488:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33192130 Inställbara sängar med motor, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 181210 Säng för hemsjukvård, vuxen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89488:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 181210 Säng för hemsjukvård, vuxen hög brukarvikt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89488:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 181210 Säng för hemsjukvård, barn
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89488:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 182124 Sängryggstöd med sidoplacerad motor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89488:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 181224 Sängryggstöd med mittplacerad motor eller placerad innanför sängryggstödets ram
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89488:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 123109 Lyftbåge fristående
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89488:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 180315 Läsbord
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89488:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 180315 Sängbord
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89488:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 181503 Förhöjningskloss, rak/medar/snedställd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89488:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 181503 Uppresningsstöd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89488:Lot:11